Kesintisiz Güç Kaynağı UPS

Oyuncular için Tasarlanmış ve eSpor Sertifikalı Kesintisiz Güç Kaynağı

Schneider Electric , oyuncuların oyuna odaklanabilmesi ve kazanabilmesi için elektrik kesintileri sırasında bile kesintisiz güç koruması sunan APC Back-UPS Pro Gaming çözümüyle CES'e ilk çıkışını yaptı ! Oyun sırasında güç kaynağı kesilirse, yedek güç kaynağı oyuncuların yalnızca oyun sırasında değil tüm iş ortamlarında oyunu bitirmesine olanak tanır.

Schneider Electric'in ürün pazarlama müdürü ve YouTuber Austin Evans, bir sunum sırasında oyun sektörünün son yıllarda ne kadar rekabetçi hale geldiğini ve bilgisayarların, Xbox konsollarının ve diğerlerinin yüksek potansiyele sahip bir donanım ve yazılım karışımı olduğunu vurguladı.

Schneider Electric, konsol ve PC gibi oyun yatırımlarını desteklemeyi ve elektrik tedariğindeki düzensizliklerden korumayı hedefliyor. Uygulamada APC Back-UPS Pro Gaming UPS, oyuncuların bağlantıda kalmasına olanak tanır. Cihaz aynı zamanda eSpor sertifikalıdır.

Kesintisiz Güç Kaynağı

UPS'lerin tek bir ana hedefi vardır: aşırı gerilim korumasıyla birlikte tüm donanım çözümleri için güç yedeklemesi sağlamak. UPS, elektrik kesintisi olduğunda anında güç sağlar; aynı zamanda pahalı cihazlara geri dönülemez şekilde zarar verebilecek optimumun altındaki güç kaynağına karşı da koruma sağlar. UPS, oyun cihazlarının önemli bir bileşenidir ve oyun kurulumunu hasarlardan ve beklenmedik bağlantı kesintilerinden korur; Bu sayede oyunu kaydedip veya çevrimiçi oyunu bitirip cezalardan kaçınmak için zamanınız olabilir.

Temel olarak, en az üç ana parçadan oluşan bir cihazdır: bir doğrultucu ve bir filtre sayesinde şebekeden gelen alternatif voltajı doğrudan voltaja dönüştüren birinci bir alternatif/sürekli dönüştürücü (AC dönüştürücü); birinci dönüştürücü tarafından sağlanan enerjinin depolandığı bir pil veya birkaç pil; ve bir şebeke arızası durumunda doğrultucudan veya akülerden enerji çeken ve bağlı yüke güç sağlayan ikinci bir doğrudan/alternatif dönüştürücü.

Dikkate alınması gereken diğer bir faktör, aktif veya pasif olabilen güç faktörü düzeltmesidir (PFC). Cihazınızda aktif PFC'li bir güç kaynağı varsa saf sinüs dalgası sağlayabilen bir UPS satın almanız gerekir. Öte yandan bilgisayarınızda veya elektronik cihazınızda pasif PFC'li bir güç kaynağı varsa yaklaşık sinüs dalgalı bir UPS de seçebilirsiniz.

UPS'ler, iş sürekliliği stratejisiyle karakterize edilen tüm uygulamalara yönelik çapraz ürünlerdir. UPS'lerin nasıl çalıştığı, türleri ve uygulanan teknolojiler hakkında bilgi sahibi olmak artık elektrik tesisatı sektöründe çalışan herkes için bir önceliktir.

FCM-Gamer Pro 4010