Ups

İngilizce "Uninterruptible Power Supply" kelimesinin kısaltılmış başharflerini içeren türkçe anlamı kgk (kesintisiz güç kaynağı) yüksek teknoloji ürünü gelişmiş bir elektriksel dengesizliklerden korunma aracıdır, Ups, anlamından da çıkarılabileceği gibi elektrik gücünü elektrikle çalışan bir aygıta elektrik kesintisinin yaşandığı durumlarda içerisinde bulunan kuru akü grubu vasıtası ile non stop enerji vermeye devam eden sistemlerdir.

Bu noktada non-stop enerji akışının devam etmesi bir güç kaynağı (ups) sistemi için çok büyük önem arz etmektedir, aksi durumda elektrik kesintisinde bağlı olduğu elektronik cihaza kesintisiz enerji sağlayamayan bir güçkaynağı sistemi asıl işlevini yerine getirmemiş sayılır. kendi içerisinde çalışma prensibi olarak farklı isimlerde anılmaktadir.

Ana mantık olarak görevi bağlı bulunduğu yükü elektrik enerjisi varken şebeke enerjisinde oluşabilecek dalgalanmalar,harmonikler,pik akımlardan korumaya çalişmak aynı zamanda ani enerji kesintilerinde besledigi yüke elektrik kesintisini hissettirmeden kendi ürettigi gerilimle enerji sağlamak olarak tanımlayabiliriz.

Bürolarınızda veya evinizde kullanmakta olduğunuz bir çok cihazınız temiz ve kesintisiz bir şebeke eksikliği sebebi ile muhakkak bir ön korumaya ihtiyaç duyarlar. aksi takdirde cihazlarınız onarılamaz donanım ve yazılım hasarlarına maruz kalabilirler.

İşte kesintisiz güç kaynakları cihazlarınızı bu tür sorunlara karşı korumak için üretilirler.makinelerinizin koruma altına alınmasının en doğru ölçümü cihazlarınızın ve iletişim sistemlerinizin enerji kesilmesi yada kirliliğin neticesinde ne kadar zaman devre dışı kalabileceği ve bunun doğuracağı zararlar araştırılarak yapılabilir, yapılan büyük endüstriyel araştırmalar tipik bilgisayar ve iletişim sistemlerinin her ay 120' den fazla enerji (güç) sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu göstermektedir.

Bu sorunlar sistemlerinizde gözünüze çarpan yada çarpmayan bir çok zarara neden olur. birçok durumda kesintisiz güç kaynaklarının önemi basit bir hesaplamayla anlaşılabilir. bitirilmesi uzun zaman alan çalışmalarınız anlık brownout (gerilim düşüklüğü) nedeniyle kaybolabilir, işletme bu durumun doğurduğu yüksek maliyetli yeniden çalışmalara yada geri konulamaz kayıplara uğrayabilir fakat sisteme dahil edilebilecek birkaç yüz dolarlık kesintisiz güç kaynagı ile toplam bir korumaya sahip olunarak çalışılacak, bunun gibi olaylar kimsenin dikkatini çekmeden atlatılacaktır.

Güç koruması ihtiyacı küçük masa üstü bilgisayarlarla sınırlı değildir. bölgesel ve genişletilmiş ağ (lan/wan) sistemlerinin kullanımının artması, büroların enerji sorunundan daha da fazla etkilenmelerine neden olmaktadır, çünkü bu ağlardaki dosyaların büyük bir bölümü çok yüksek hızlı ana makinede bulunurlar. Ana makineye ulaşabilecek olan brownout kendisine bağlı elli yada altmış kullanıcının da zarar görmesine neden olacaktır.

Bu tür sistemlerde çoğunlukla operatör bulundurulmadığından güç koruması otomatik yapılmalıdır. günümüzün iletişim sistemleri de gelişen teknolojiden paylarını alarak her geçen gün dijital teknolojiyi daha fazla kullanır duruma gelmişlerdir, bu durum getirdiği bir çok kolaylığın yanında, sistemlerin temiz ve kesintisiz enerji bağımlılıklarını arttırmıştır. dolayısıyla bilgisayar sistemlerindeki, enerji sorunlarından kaynaklanan devre dışı kalmaları acı verici ise, iletişim sistemlerininki ölümdür.

Çünkü günümüzde iş yönetiminin büyük bir bölümü iletişimli otomasyondan yararlanmaktadır. brownout' lar ac şehir şebekesindeki anlık seviye düşmeleridir, genellikle civardaki yüksek güç gereksinimi olan makinelerin devreye girmesiyle meydana gelirler. büro ortamında bu makinelere örnek olarak klima sistemlerini ve lazer yazıcıları gösterebiliriz. brownout' lar gözle görünmediğinden (örneğin ışıklandırılmada anlaşılmazlar) sistemlerinize tesir edebilir.

Direk olarak sistemlerinizi bozmasalar dahi sistemlerin elektronik elemanlarının ömürlerini kısaltırlar. yapılan araştırmalar günde en az dört kez brownout meydana gelebileceği anlaşılmıştır. şehir şebeke geriliminde meydana gelen brownout' lardan hemen sonra gerilimin tekrar normale çıkmaya çalıştığı durumlarda normal seviyenin çok üzerine çıkabilen gerilim yükselmeleri meydana gelebilir ve kesinlikle önlem almayı gerektirirler. aksi takdirde sistemlerinizin donanımlarına zarar verebilir.

Görüldüğü gibi hassas sistemlerinizi bütün bu şebeke geriliminden gelebilecek olumsuzluklara karşı koruyabilecek tek sistem kgk' lardır. şehir geriliminin dalgalı veya aşırı yüklü olması pc bileşenlerine ciddi zararlar verebilir, FPLUS Online Ups sistemleri yatırımlarınızı korur.

Günümüz şebeke koşulları, bir çok enerji probleminide beraberinde getirmektedir. Enerji sorunları nedeni ile sizin için değerli ve gerekli bir çok elektronik cihazınız hasar görüyor yada kullanılamaz hale geliyor. Bu eksikliği dikkate alan

FCM Enerji, Ülkemizin enerji sorunlarını , Ülkemizin firması olarak yakından irdelemiş, Optimum çözümler sunmayı hedeflemiştir. Geliştirdiğimiz online ve line-interactive ups sistemleri ile değerlerinizi koruyoruz.

Artık İşiniz yarım kalmayacak, Evde maç keyfi kesintisiz devam, Faturalarınız hala kesilebiliyor, Ameliyatlar sorunsuz tamamlanıyor, işimizin ve misyonumuzun önemi çok iyi biliyoruz..

Kesintisiz Güç Kaynakları

Enerji Güvenilirliği denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan FCM Ups, kalitesi ile fark yaratıyor. Yeni nesil yüksek performansa sahip Online Ups sistemleri ile kesintisiz güç kaynağı konusunda ilkleri oluşturuyoruz. Western serisi güç kaynakları ile düşük enerji tüketimi ve optimum performans elde etmek mümkün.

REFERANSLARIMIZ

 • Teknosa
 • Amerikan Hospital
 • Acıbadem Hastanesi
 • DünyaGöz
 • Univercity Hospital
 • COLLEZİONE
 • Dizayn Boru
 • ADOPEN
 • MEDİCALPARK
 • İETT
 • İDO
 • KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
 • YAPIKREDİ BANKASI
 • FLORMAR
 • HEPSİBURADA.com
 • Sahibinden.com
 • ETİ MADEN
 • MARTAŞ
 • ALFA PEN
 • HUZUR GİYİM