Ups Kesintisiz Güç Kaynağı servisi

Ups Kesintisiz Güç Kaynağı servisi

Kesintisiz güç kaynağı sistemi üç ana bölümden oluşur bunlar;

Redresör (Doğrultucu) bölümü : Bu bölümdeki ana işlev şehir elektriğinden alınan alternatif gerilimin güç kaynağı içerisinde doğru akıma çevrilmesi işini yapmaktır. Bu kullanılan güç kaynağı teknolojisinin tipine göre mosfet , tristör veya IGBT ismi verilen yarı iletken malzemeler yardımı ile yapılır. Doğrultucu bölümünde DC gerilime çevrilen voltaj güç kaynağının akülerinin şarj edilmesi amacı ile kullanıldığı gibi aynı zamanda güç kaynağının invertör bölümünü besler.

Güç kaynağı sisteminde önemli bir diğer bölüm akü ünitesidir.

Aküler kesintisiz güç kaynakları için vazgeçilmez bir donanımdır. Dikkat ediniz kesintisiz güç kaynağı için. Normal işlevler için kullanılan güç kaynakları aküye ihtiyaç duymazlar örneğin bir ayarlı bir güç kaynağı.Sadece enerji aldığı voltaı istenilen volt veya akım değerinde çıkış vermek için kullanılırken kesintisiz güç kaynakları genel üretim itibari ile 220 volt veya 380 volt enerji çıkışı vermek için kullanılır ve elektrik kesintilerinden besledği yükü kesintisiz çalışmasına devam etmek için görev yapar. Aküler kendi için çeşitli teknolojilerde üretilmele ile birlikte konumuza bahis olan kuru tip bakımsız aküleri kullanmamızın avantajları ile ilgili ayrıca bir yazımız bulunmaktadır. Akü redresör bloğundan gelen DC gerilim ile hem tampon şarjda bulunmakta hemde ani bir enerji kesintisi durumu için hazırda beklemektedir.

Diğer önemli bir ünite invertör bölümüdür. Bu bölümde güç kaynağının asıl amacı gerçekleşmekte ve stabil enerji çıkışının ilk noktası özelliğine sahip olan bir bölüm invertör (çevirici) üniteise görev yapmaktadır. İnvertör bölümü redresör bölümünün ürettiği ve aküler üzerinden gelen DC gerilimi tekrar alternatif gerilime çevirme işlemini yapmakta. Aslında güç kaynağı içerisinde yeni bir enerji oluşmaktadır. Şebeke hattından bağımsız ve stabil. Bu sayede şebeke hattındaki bozucu elektriksel etkiler gürültüler parazitler ortadan kaldırılmış sistem kendi içinde yeni ve kararlı bir elektrik üretmiş olmaktadır. Tabiki bunu yapan en önemli eleman günümüz teknolojisinde IGBT yarı iletken malzemeleridir. Bu farklı güç kaynağı firmalarında farklı parçalar ile yapılmaya çalışılmaktadır fakat en performanslı evirme işlemi için IGBT ideal parçadır. Maliyetlidir ama işini en iyi yapan odur. 

Kesintisiz güç kaynağı içerisinde görev alan daha bir çok önemli ve farklı bağımsız bölüm bulunmaktadır. Kısaca çalışma sisteminden bahsetmeye çalıştık. Firmamız ürünlerinde kuru tip bakımsız akülerin kullanımını tercih ve tavsiye etmektedir. Ürün satın almalarınızda kullanılacak akü model ve markasını sorunuz ve kuru tip akü alıp kullanmaya dikkat ediniz bu sayede sulu tip akülerin oluşturabileceği risklerden korunmaya çalışınız. Sulu tip aküler kesintisiz güç  kaynaklarında kullanımı bazı riskler meydana getiriyor. Sıvı asit akıtma,aşırı ısınma veya patlama gibi durumlarda başta insan hayatı ve sağlığı olmak üzere maddi kayıpları ağır sonuçlar doğurabilmektedir. Kuru tip bakımsız akülerde bozulma arızalanma durumunda bu tarz riskler bulunmamakta fakat üretim teknoljisi nedeni ile ilk satınalmada maliyetleri bir miktar daha yüksektir.

Kesintisiz güç kaynağı fiyatı kullanılan elektronik kompanentler ile doğru orantılı olarak artar. Daha güvenli bir güç kaynağı daha kaliteli malzemeden üretilmelidir. Ürünlerimizde genel olarak kullanılan akü modelleri ve markaları en az iki kalite standartına sahiptir Bu sayede yüksek watt gücüne sahip daha uzun ömrülü performans sağlayan aküler kullanılması amaçlanmıştır. Ürünlerimiz arasında saha testleri tamamlanmadan müşteriye sunulacak kadar yeni sistemlerin satışı yapılmaz. Buradaki amaç yeni teknoloji diye lanse ederek arge işlemleri tamamlanmamış ürünlerin müşteri ile buluştuktan sonra yaşanacak sorunların müşteri nezdinde veri , güven ve prestij kaybının önüne geçmektir. Kullanıcılarında yeni olarak lanse edilen cihazların kaç yıldır üretildiği hangi alanlarda kullanıldığı referansları gibi bazı detayları araştırarak sipariş vermeleri menfaatlerine olacaktır. 

Kullanılan malzeme : Sistemlerimizde genel olarak IGBT kullanılmaktadır. Tercihen ve temin edilebildiği müddetçe MİTSUBİSHİ marka IGBT (yüksek gerilim transistörü) kullanılır. Bu sayede ürünlerin daha uzun süre randımanlı ve daha az arıza oranına sahip olarak çalışması hedeflenmiştir. IGBT ve MOSFET IGBT olarak ürün bazında farklı teknolojilerde transistörler kullanılmaktadır. her elektronik makinada olduğu gibi kesintisiz güç kaynağı cihazlarında da kullanılan kaliteli kompanentler performans ve verimi artırmaktadır.

Performans için önemli olan bir diğer husus sistemin ürettiği enerji kalitesidir. Cihaz sadece elektrik kesintilerinde devreyi besleyen mantıkla düşünülmemelidir. Gerçekte güç kaynağı zaten bu şekilde çalışmaz sürekli olarak bağlı bulunduğu yükleri kendi ürettiği enerji ile besler. Bu noktada üretilen enerji kalitesinin yüksekliği kullandığınız ürünün kalitesini oluşturan önemli bir etkendir. Ürün 220 volt veya 380 volt çıkışı sabit ve temiz parazitlerden arındırılmış olarak verebilmelidir. Dünya standartları bu kalites standartı ile ilgili bir değer sunmaktadır. Üretilen enerji değerinindeki harmonik bozunum değeri <3 ise kabul edilebilir sınırlarda görülmektedir.

Ürün seçimi konusunda tereddütleriniz varsa hemen firmamızın konusunda uzman satış ekibi ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz. Doğru ürün seçimi ihtiyacınız olan gerçek ürünü gerçek maliyetler ile edinmenizi sağlar. Sadece akü süresimi önemli, kva değerimi önemli yada ürün fiziksel özelliklerimi, yada ses seviyesi, ve daha bir çok detay konuya yabancı bir tüketici için hatalı ürün almaya neden olabilir.

ihtiyacınız ile ilgili teklif almak için info@fcm.com.tr adresine mail atınız.

 

REFERANSLARIMIZ

 • Teknosa
 • Amerikan Hospital
 • Acıbadem Hastanesi
 • DünyaGöz
 • Univercity Hospital
 • COLLEZİONE
 • Dizayn Boru
 • ADOPEN
 • MEDİCALPARK
 • İETT
 • İDO
 • KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
 • YAPIKREDİ BANKASI
 • FLORMAR
 • HEPSİBURADA.com
 • Sahibinden.com
 • ETİ MADEN
 • MARTAŞ
 • ALFA PEN
 • HUZUR GİYİM
 • Tüm Ürünlerimizde İstanbul, Ankara ve İzmir ücretsiz teslimat. Diğer iller için çok ekonomik Kargo
          ücretleri ile.

  Tüm Ürünlerimizde İstanbul, Ankara ve İzmir ücretsiz teslimat. Diğer iller için çok ekonomik Kargo ücretleri ile.

 • FCM Güvencesi

  Satın aldığınız Tüm FCM Ürünleri Satış formunda belirtilen ekstern durumlar hariç tutulmak kaidesi ile tam koruma altındadır.

 • FCM’nin ürünlerinin tanıtıldığı videoyu seyretmek için tıklamanız yeterli

  FCM’nin ürünlerinin tanıtıldığı videoyu seyretmek için tıklamanız yeterli

 • Kredi kartlarına taksit imkanı ile alımlarınızı cazip fiyatlarla taksit ile yapabilirsiniz

  Kredi kartlarına taksit imkanı ile alımlarınızı cazip fiyatlarla taksit ile yapabilirsiniz